Hyundai Santa Fe - články, testy, recenze

Hyundai ve Frankfurtu

Korejská automobilka Hyundai přivezla do Frankfurtu spoustu novinek. Z nich je nejdůležitější ekologický model Hyundai i30 Blue s dieselovým motorem 1.6 CRDi o výkonu 90 nebo 116 koní, který díky pneumatikám s nízkým valivým odporem, delším převodům a systému stop/start vypustí jen 113, respektive 117 g/km CO2.

Zajímavý je i plně elektrický model Hyundai i10 EV, který má dojezd 160 km. Jedná se o první elektromobil automobilky Hyundai, který je vyráběn sériově. Koncem roku začnou jeho dodávky pro domácí trh, kde ho dostanou především vládní úřady. Přihlásit se ale mohou i dobrovolníci, kterým bude vůz pronajat. S exportem do Evropy se zatím nepočítá.

Hyundai představí v Paříži kompletní řadu eko modelů

Řada se bude jmenovat i-Blue, které se ukáže na zádi supermini i10, hatchbacku i30, SUV Santa Fe a nového vozu segmentu B Hyundai i20, který nahrazuje odcházející Getz.

Modely Hyundai i10 a i30 Blue jsme vám již podrobněji představili dříve, SUV Santa Fe a malý i20 jsou v modelové řadě i-Blue novinkou. Hyundai Santa Fe se opírá o celkem jednoduchou hybridní technologii. Vůz je poháněn standardním motorem 2,4 l, kterému pomáhá elektromotor o výkonu slušných 40 koní. Síla putuje na silnici přes přepracovanou šestistupňovou automatickou převodovku, která má pozměněné převodové poměry pro lepší hodnoty spotřeby a emisí. Spotřeba hybridního Santa Fe dosahuje na slušných 6,2 l/100 km a emise na 148 g/km CO2.

Video: Jak zastavit vlak s Hyundai Santa Fe

Soutěžní podmínky | Všeobecné podmínky